Ahjude ehitamine ja paigaldus

Oma koju ahju planeerides on kõige olulisem arvestada, kui suure võimusega ahju vaja on. Et seda teada saada, tuleb määrata hoone soojavajadus, mõelda, missugune on soovitud ruumi temperatuur käreda pakase korral, kui pikk peaks olema ahju salvestusaeg, kas 12 või 24 tundi. Teisisõnu: kas ollakse valmis üks või kaks korda ööpäevas kütma.

Kui see info käes, saab alustada ahju projektarvutustega. Selle käigus selguvad vajalik küttepuude hulk, kolde suurus, lõõristiku pikkus, põlemisõhu vajadus.

Nüüd, kui ahi on projekteeritud, saab asuda selle välisviimistluse  ja kujunduse üle arutlema. Variante on palju millest ahi ehitada, sõltub see inimese maitse eelistusest aga ka rahalistest võimalustest.

Millest siis ahi ehitada ja kuidas toimub ahjude ehitamine? Variante on mitu, see võib olla näiteks plekkahi, tänapäevased plekkkestad näevad väga nägusad välja ja häbeneda pole neid vaja. Saadaval on neid erinevates toonides ja ka eri kujulistena (ümarad, kandilised, sokliga ja ilma).

Ehitada saab ka põletatud savitellisest, mille võib soovi korral krohvida või plaatida. Krohvitud ahju on võimalik ka ülevärvida loodusvärvidega, mille toone on erinevaid.

Ahjude ehitamine võib toimuda ka ahjupottidest. Pottahi on klassika ja olemuselt sobib igasse ruumi. Ahjupottide valik on väga suur, neid on saadaval glasuuritud ja glasuurimata kujul. Neid on saadaval  eri värvi ja kujuga, mustriga ja mustrita.

Pottahju üheks eeliseks on see, et  vana pottahju ei pea alati maani maha lõhkuma kui sisu on ära lagunenud. Pottahju saab edukalt remontida selliselt, sisse ehitatakse uus sisu, välimus aga ahjul jääb samaks.

Ahju on võimalik ehitada ka moodulitest, mis valmistatud tehases. Sellise ahju suureks plussiks on see, et sellise ahju saab püsti 2-3 päevaga. Moodulahju välisviimistlus võib olla krohv, plaadid, looduskivi, ahjupott.

Ahjude ehitamine ja kütteseadme passi väljastamine

Ahju valmimise järel väljastame kütteseadme passi, mis on seadusega nõutud dokument. Passis tuuakse välja ehituseks kasutatud materjalid, ahju mass, kütmise juhend, garantii tingimused, lõõristiku skeem ja muu tehniline informatsioon.

Ahjude ehitamine ja muud meie pakutavad teenuseid:

Ahjude ehitamine ja paigaldus