Ahjude ehitus. Kaminate ehitamine. Pliitide ehitamine

Ahjude ehitus, kaminate, pliitide, korstnate ehitus ja paigaldus. Võta ühendust, räägi oma unistuste ahjust, pliidist või kaminast ja teeme unistusest reaalsuse

Ahjude ehitus

Ahjude ehitus ja paigaldus

Oma koju ahju planeerides on kõige olulisem arvestada, kui suure võimusega ahju vaja on. Teisisõnu: kas ollakse valmis üks või kaks korda ööpäevas kütma.

Kaminate ehitus ja paigaldus

Kaminate ehitus ja paigaldus

Kaminaid on kahte tüüpi, ühed on elava tule tegemiseks ja selle nautimiseks. Tavaliselt on selline kamin üks oluline interjööri osa.

Puupliitide ja soemüüride ehitus

Puuküttel töötavat pliit on universaalne kütteseade, sellega saab praadida, keeta, ahjus küpsetada ja sooja toota. Puupliidi suureks plussiks on see, et tule süttimisel hakkab pliit kohe ruumi sooja eraldama.

Korstnate ehitus ja paigaldus

Õige korstnatüübi (nt klassikaline telliskorsten või kaasaegne metallkorsten) ja selle suuruse aitab teil valida meie kvalifitseeritud pottsepp.

Küttekollete remont ja pottsepatööd

Küttekollete remont

Alati ei pea vana ahju, pliiti või kaminat maha lõhkuma. Teinekord piisab mõne kivi asendamisest, loksuva ukse kinnitamisest, vuukide täitmisest ja või muudest pisitöödest.

Tehase küttekollete paigaldus

Tehase küttekollete paigaldus

Tänapäeval on saadaval suures valikus tehases toodetud kütteseadmeid nagu moodulahjud, kaminad, pliidid ja kõigile tuttavad sauna kerised. Nende seadmete paigaldamine ja ühendamine korstnaga on samuti pottsepa töö.

Ahjude ehitus ja kütteseadme passi väljastamine

Ahjude ehitus tähendab muuhulgas ka seda, et kütteseadme valmimise järel väljastame kütteseadme passi, mis on seadusega nõutud dokument.

Kütteseadme passis tuuakse välja alljärgnevad andmed:

  • ehituseks kasutatud materjalid
  • kütteseadme mass
  • kütmise juhend
  • kütteseadme garantii tingimused
  • lõõristiku skeem
  • muu kütteseadet puudutav tehniline informatsioon.